Blog - Polish Travel Quo Vadis


20

maja
2024

Ile kosztuje biznes klasa w samolocie?

Podróżowanie biznes klasą w samolocie po wielu latach pozostaje symbolem luksusu i komfortu. Przestronne siedzenia, wysokiej jakości jedzenie, dostęp do wyjątkowych udogodnień – wszystko to sprawia, że klasa biznesowa w samolocie jest często preferowana przez podróżujących biznesowo oraz tych, którzy cenią sobie wygodę podczas lotu. Jednak ile kosztuje taka przyjemność? Oto jedno z pierwszych pytań, które zadajemy sobie, rozważając wybór tej opcji.

Czytaj dalej

07

maja
2024

Optymalizacja kosztów podróży służbowych

Jako firma zajmująca się organizowaniem różnego rodzaju wyjazdów, doskonale wiemy, że koszty podróży służbowych mogą naprawdę duże. Co zrobić, by takie przedsięwzięcie nie pochłonęło całego budżetu firmy? Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które pozwolą zaoszczędzić pieniądze. Jeśli interesują Cię takie podpowiedzi, to zapraszamy do lektury!

Czytaj dalej

08

kwietnia
2024

Miejsce rozpoczęcia i zakończenia podróży służbowej

Określenie miejsca rozpoczęcia i zakończenia delegacji to kluczowy aspekt, który zapewnia płynność i skuteczność podróży służbowych. Chociaż może wydawać się prostym zadaniem, to w rzeczywistości wymaga zrozumienia kluczowych zasad i procedur, co ma ogromny wpływ na proces organizacji podróży i wyników delegacji. W dzisiejszym wpisie rozwiejemy wszelkie wątpliwości w tym zakresie.

Czytaj dalej

04

kwietnia
2024

Wypadek w czasie podróży służbowej

Podróże służbowe to okazja do rozwoju i zdobywania nowych doświadczeń. Jak każda podróż, niosą jednak ze sobą ryzyko wypadków. Czy wypadek w delegacji zawsze kwalifikuje się do wypłaty odszkodowania? W jaki sposób zabezpieczyć pracownika na okoliczność nieszczęśliwych zdarzeń w trakcie takiego wyjazdu? Na te i inne pytania odpowiadamy w dzisiejszym poradniku.

Czytaj dalej

22

marca
2024

Podróż służbowa w niedzielę a czas pracy i nadgodziny

Wyjazdy w ramach pełnienia obowiązków służbowych nie są rzadkością wśród pracowników. Jednak czy podróż służbowa lub delegacja w niedzielę stanowią podstawę do dodatkowego dnia wolnego, lub wypłaty wynagrodzenia za przepracowane godziny? Dowiesz się tego z dzisiejszego artykułu!

Czytaj dalej

01

marca
2024

Podróż służbowa a delegacja – jakie są różnice?

Zastanawiasz się, jakie są różnice między podróżą służbową a delegacją? Oba te wyjazdy są zlecane z miejsca pracy, jednak różnią się pod kilkoma względami. Jak odróżnić te podróże i czym charakteryzuje się każda z nich? Odpowiadamy!

Czytaj dalej

27

lutego
2024

Podróż służbowa a czas pracy

Podróż służbowa, a czas pracy – temat, który budzi wiele wątpliwości zarówno wśród pracowników, jak i pracodawców. Czy traktować delegację jako czas pracy? Czy godziny spędzone w podróży służbowej powinny być rozliczane jako nadgodziny? Są to pytania, na które w dzisiejszym artykule znajdziecie odpowiedź.

Czytaj dalej

29

stycznia
2024

Jak kupić bilet lotniczy?

Planujesz podróż i nie wiesz, jak kupić bilet na samolot, by był on stosunkowo atrakcyjny pod kątem ceny oraz trasy podróży? W takim razie koniecznie zgłoś się do nas! Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tego typu praktykach i pomożemy Ci kupić bilet tak, byś był całkowicie zadowolony. Jak kupić bilet lotniczy? Podpowiadamy!

Czytaj dalej

18

stycznia
2024

Najlepsze hotele konferencyjne w Polsce

Czym wyróżniają się dobre hotele konferencyjne? Organizacja udanej konferencji zaczyna się od wyboru odpowiedniego miejsca. Hotel na konferencję to rozwiązanie, łączące komfortowe noclegi z nowoczesnymi salami konferencyjnymi. W Polsce możesz znaleźć wiele atrakcyjnych opcji, zwłaszcza w centralnej części kraju, która gwarantuje dogodne położenie.

Czytaj dalej

20

listopada
2023

Jak biuro podróży dla firm może pomóc w organizacji wyjazdu służbowego?

Organizacja wyjazdu służbowego to skomplikowany i czasochłonny proces, który wymaga wiele uwagi. Profesjonalne biuro podróży może okazać się nieocenionym wsparciem w realizacji tego typu przedsięwzięcia. Oferując kompleksowe usługi i pomoc na każdym etapie planowania podróży firmowej, doświadczeni specjaliści zadbają nie tylko o bezpieczeństwo i logistykę wydarzenia, ale i finanse przedsiębiorstwa. Dowiedz się więcej i przekonaj się, co jeszcze możesz zyskać, decydując się na takie rozwiązanie.

Czytaj dalej

20

października
2023

Incentive travel – co to jest i jakie korzyści może przynieść firmie?

Incentive travel, czyli inaczej turystyka motywacyjna, to forma wynagradzania pracowników poprzez oferowanie im wyjątkowych, niezapomnianych doświadczeń podróżniczych. Jej celem jest nie tylko docenianie, ale przede wszystkim motywowanie zespołu do jeszcze większych osiągnięć i lepszych wyników, poprzez tworzenie pozytywnych, pełnych dobrych emocji wspomnień, które będą towarzyszyć im przez lata.

Czytaj dalej

29

września
2023

Kredyt kupiecki – co to jest i jak może pomóc w organizacji podróży służbowej?

Elastyczność w zarządzaniu finansami to ważny element sukcesu każdej firmy. W efektywnym planowaniu budżetu może pomóc kredyt kupiecki. Co to jest i w jaki sposób takie rozwiązanie ułatwia organizację podróży służbowej? Jakie korzyści niesie ten sposób finansowania i czemu warto go rozważyć, planując wyjazd dla pracowników? W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, na czym polega kredyt kupiecki i jak z niego skorzystać.

Czytaj dalej

14

września
2023

Częste pułapki przy zawieraniu ubezpieczenia w podróży służbowej zagranicznej

Każdy pracownik udający się w zagraniczną delegację, powinien posiadać dopasowane do kierunku i charakteru wyjazdu ubezpieczenie podróży służbowej. W teorii tego typu polisa zapewnia pomoc w razie nagłej choroby czy nieszczęśliwego wypadku. W rzeczywistości istnieje jednak wiele aspektów, na które warto zwrócić uwagę, aby nie wpaść w ubezpieczeniową pułapkę i uniknąć wysokich kosztów związanych z likwidacją ewentualnych szkód. W poniższym artykule przyjrzymy się najczęstszym błędom i wyłączeniom, z jakimi można się spotkać podczas podpisywania umowy z ubezpieczycielem.

Czytaj dalej

17

czerwca
2023

Turystyka biznesowa, co to jest?

Turystyka biznesowa to sposób podróżowania, który od pewnego czasu coraz bardziej zyskuje na popularności. Zgodnie z nazwą łączy w sobie służbowe obowiązki z typowo rekreacyjnym wyjazdem. Dowiedz się więcej na temat tego typu wypoczynku i poznaj najpopularniejsze formy turystyki biznesowej.

Czytaj dalej

11

czerwca
2023

Jak zorganizować podróż firmową?

Organizacja podróży firmowych to doskonały sposób na integrację pracowników i zwiększenie ich motywacji do pracy. Dobrze zaplanowany wyjazd jest okazją nie tylko do odpoczynku, ale i odkrywania nowych perspektywy, które mogą stać się inspiracją do osiągania jeszcze większych sukcesów w życiu zawodowym. Poznaj nasze wskazówki i dowiedz się, jak zaplanować najlepszą podróż dla swojego zespołu!

Czytaj dalej


Profesjonalna obsługa podróży służbowych


Biuro podróży Polish Travel Quo Vadis w Warszawie oferuje kompleksową obsługę podróży służbowych dla firm.
W tym rezerwacje hoteli, bilety lotnicze, ubezpieczenia podróży, wynajem samochodów, sprzedaż biletów kolejowych oraz autobusowych i promowych.
Jesteśmy biurem podróży z siedzibą w centrum Warszawy, posiadamy licencję akredytowanego agenta IATA, sprzedajemy bilety lotnicze wszystkich linii lotniczych zarówno IATA jak i tanich przewoźników.
Rezerwujemy hotele w Polsce oraz za granicą. Organizujemy imprezy typu MICE – meetings, incentives, conferencess, events.
Organizujemy wyjazdy grupowe, wyjazdy dla firm, spotkania firmowe, szkolenia, wyjazdy na targi i konferencje, organizujemy wyjazdy na misje gospodarcze.
Zapraszamy.