Ubezpieczenia podróży służbowych dla Firm


Ubezpieczenia podróży służbowych dla Firm

Nieszczęśliwe wypadki i choroby zdarzają się wszędzie, także podczas zagranicznych wyjazdów. Ubezpieczenie podróży służbowej to zabezpieczenie przed ponoszeniem wysokich kosztów związanych z koniecznością leczenia lub likwidacji szkód powstałych w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, która obejmuje ubezpieczenie pracownika w delegacji zagranicznej.

Czym jest ubezpieczenie podróży służbowej?

Ubezpieczenie pracownika w delegacji zagranicznej to tak naprawdę bardziej rozbudowana, dostosowana do potrzeb służbowych wyjazdów polisa turystyczna. Ubezpieczenie na wyjazd służbowy za granicę zapewnia ochronę zarówno pracownikowi, jak i pracodawcy. Pracownik może być pewny, że w przypadku ewentualnego wypadku otrzyma wsparcie finansowe, które pozwoli mu na pokrycie kosztów leczenia, bez konieczności prowadzenia trudnych negocjacji o odszkodowanie z pracodawcą. Z drugiej strony, pracodawca pozostanie spokojny, że w razie nagłego zdarzenia nie zostanie zaskoczony żądaniem odszkodowania ze strony pracownika. Podczas takich podróży jak delegacja zagraniczna, ubezpieczenie będzie zabezpieczeniem nie tylko wtedy, gdy konieczne będzie leczenie. To również pomoc i rekompensata finansowa w związku z dalszymi skutkami zdarzenia.


Ubezpieczenie w podróży służbowej a EKUZ

Wiele wyjeżdżających służbowo za granicę osób myśli, że wystarczającym zabezpieczeniem w razie wypadku lub choroby w trakcie takiej podróży będzie Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Tymczasem taki dokument nie zapewnia kompleksowej ochrony poza Polską. Przede wszystkim EKUZ obowiązuje wyłącznie w krajach członkowskich UE i EFTA. Co więcej, refunduje jedynie wybrane, najbardziej podstawowe usługi medyczne. Jeśli więc podczas wykonywania pracy (i nie tylko) w innym kraju, pracownikowi przytrafi się wypadek, choroba, lub inne nieszczęśliwe zdarzenie, większość wynikających z tego kosztów będzie on musiał pokryć z własnej kieszeni. Czego EKUZ nie obejmuje?

 • leczenie w placówkach prywatnych i prywatne konsultacje medyczne,
 • koszty transportu medycznego, w tym przede wszystkim koszty transportu poszkodowanej osoby do kraju, jeśli stan zdrowia nie pozwala na samodzielny powrót,
 • akcje ratownictwa i poszukiwawcze,
 • leczenie stomatologiczne.

Ponadto EKUZ nie oferuje ochrony w zakresie odpowiedzialności cywilnej (OC), ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) ani assistance.

Jakie elementy powinno obejmować ubezpieczenie pracownika podczas delegacji zagranicznej?

W naszej ofercie znajdziecie Państwo kompleksowe pakiety ochrony od Singal Iduna. Oferujemy zarówno standardowe opcje ubezpieczeniowe, jak i takie, które zapewniają dodatkową ochronę. Standardowo pakiety zawierają ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), kosztów leczenia (KL), zniszczenia lub utraty bagażu. Dodatkowo można poszerzyć ofertę o OC, zwyżkę związaną z konkretnym rodzajem pracy, lub chorobami przewlekłymi. Jako Agent ubezpieczeniowy gwarantujemy kompleksową ochronę dla wyjeżdżających za granicę w celach służbowych. Ubezpieczenie pracownika w podróży służbowej powinno obejmować kilka najważniejszych elementów, które zagwarantują pomoc w nagłych sytuacjach i uchronią przed wysokimi kosztami wynikającymi z leczenia lub likwidacji ewentualnych szkód. Podstawowe opcje, jakie ubezpieczenie w delegacji zagranicznej musi zagwarantować, to:

 • ubezpieczenie kosztów leczenia (KL) – zapewnia pokrycie kosztów związanych z leczeniem i usługami medycznymi podczas zagranicznych wyjazdów służbowych. Obejmuje m.in.: konsultacje lekarskie, pobyt w szpitalu, badania, zabiegi, operacje, leki, czy środki opatrunkowe. Wartość i sumy gwarantowane takiego ubezpieczenia zawsze muszą być odpowiednio dopasowane od kierunku i charakteru wyjazdu,
 • ubezpieczenie NNW – pozwala uzyskać odszkodowanie za następstwa i szkody powstałe w wyniku nieszczęśliwych wypadków, takie jak np. uszczerbek na zdrowiu, leczenie, czy rehabilitacja. Jest szczególnie ważne w przypadku osób wykonujących pracę fizyczną, która wiąże się ze zwiększonym ryzykiem, jeśli chodzi o wypadki,
 • assistance – czyli wsparcie w nagłych wypadkach podczas pracy za granicą. Może obejmować m.in. koszty podróży dla pracownika zastępczego, kontakt z pracodawcą w razie niezdolności do pracy, czy zwrot kosztów podróży powrotnej w przypadku braku poprawy stanu zdrowia. Dla kierowców zawodowych może być dostępna również usługa kierowcy zastępczego.

Dodatkowo ubezpieczenie w podróży służbowej zagranicznej można wzbogacić o dodatkowe elementy, które poszerzą zakres całej polisy i zagwarantują bardziej kompleksową ochronę. Warto dodać do podstawowego pakietu takie rozszerzenia jak:

 • ubezpieczenie OC – to ochrona przed finansowymi konsekwencjami spowodowanych przez ubezpieczoną osobę wypadków, w których ucierpią osoby trzecie lub ich mienie. Bez polisy OC koszty odszkodowania dla pokrzywdzonych trzeba ponieść z własnej kieszeni,
 • ubezpieczenie bagażu – ważne podczas służbowych wyjazdów zagranicznych, szczególnie gdy zabieramy ze sobą drogi sprzęt elektroniczny niezbędny do pracy, takie jak laptop, aparat fotograficzny czy specjalistyczne narzędzia. Polisa zapewni zwrot kosztów w razie utraty, uszkodzenia lub opóźnienia bagażu,
 • praca fizyczna – to opcja rozszerzająca ochronę ubezpieczeniową, niezbędna dla osób, które podczas służbowego wyjazdu wykonują pracę inną niż umysłowa,
 • choroby przewlekłe – bardzo ważny element w przypadku osób cierpiących na tego typu schorzenia. W razie zaostrzenia się objawów chorób przewlekłych podczas wyjazdu nie wystarczy ani EKUZ, ani zwykła polisa turystyczna.

lub


skontaktuj się z nami!Email: ptqv@ptqv.pl
Tel.: +48 693 693 008

Delegacja zagraniczna – ubezpieczenie pracownika z pomocą Polish Travel Quo Vadis

Warto pamiętać, że każda podróż służbowa, w szczególności zagraniczna, powinna być objęta odpowiednim ubezpieczeniem. Ważne, aby polisa została wykupiona jeszcze przed rozpoczęciem wyjazdu. Musi być również właściwie wyceniona i dostosowana do kierunku i charakteru konkretnego wyjazdu. Koszty ubezpieczenia pracownika w podróży służbowej nie są wysokie i z pewnością okażą się nieporównywalnie mniejsze niż ewentualny koszt zagranicznego leczenia, czy wypłaty odszkodowania. Biuro podróży dla firm Polish Travel zapewnia pomoc nie tylko w wyborze najlepszej polisy, ale także w załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności. Korzystając z wiedzy i doświadczenia naszych pośredników, można wykupić optymalne, dopasowane do potrzeb wyjazdu ubezpieczenie pracownika w podróży zagranicznej, a koszty będą odpowiadały wybranym pakietom. Wybierając nasze usługi, zyskują Państwo nie tylko gwarancję najwyższej jakości współpracy, ale także spokój podczas wyjazdu. Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą biura Polish Travel, która obejmuje kompleksową i sprawną organizację podróży służbowych, dopasowaną do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Oferujemy m.in. takie usługi jak:


Podróże służbowe dla firm


Biuro podróży Polish Travel Quo Vadis w Warszawie oferuje kompleksową obsługę podróży służbowych dla firm.
W tym rezerwacje hoteli, bilety lotnicze, ubezpieczenia podróży, wynajem samochodów, sprzedaż biletów kolejowych oraz autobusowych i promowych.
Jesteśmy biurem podróży z siedzibą w centrum Warszawy, posiadamy licencję akredytowanego agenta IATA,
sprzedajemy bilety lotnicze wszystkich linii lotniczych zarówno IATA jak i tanich przewoźników.
Rezerwujemy hotele w Polsce oraz za granicą. Organizujemy imprezy typu MICE – meetings, incentives, conferencess, events.
Organizujemy wyjazdy grupowe, wyjazdy dla firm, spotkania firmowe, szkolenia, wyjazdy na targi i konferencje, organizujemy wyjazdy na misje gospodarcze.
Zapraszamy.


Zapytaj o ofertę