Turystyka biznesowa – co to jest?


Turystyka biznesowa – co to jest?

Turystyka biznesowa to sposób podróżowania, który od pewnego czasu coraz bardziej zyskuje na popularności. Zgodnie z nazwą łączy w sobie służbowe obowiązki z typowo rekreacyjnym wyjazdem. Dowiedz się więcej na temat tego typu wypoczynku i poznaj najpopularniejsze formy turystyki biznesowej.



Czym jest turystyka biznesowa?

Podróże służbowe i delegacje to często spotykana forma wyjazdów organizowanych dla pracowników. Ich cel jest jednak z reguły w pełni zawodowy i skupia się na aktywnościach związanych wyłącznie z pracą. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się jednak turystyka biznesowa. Definicja tego pojęcia jest prosta – to połączenie podróży o charakterze zawodowym z czasem wolnym, w którym pracownicy mogą korzystać z infrastruktury turystycznej, a interesy są połączone z elementami rozrywki.

W przypadku tego typu wyjazdów oprócz realizacji celów zawodowych, ich uczestnicy mają możliwość zwiedzania, poznawania nowych miejsc i korzystania z oferty rekreacyjnej w czasie wolnym od obowiązków służbowych. Dzięki temu turystyka biznesowa na świecie to nie tylko szansa na nawiązanie kontaktów i reprezentowanie firmy, ale również okazja do czerpania inspiracji oraz odkrywania zabytków i atrakcji turystycznych. Rozwój turystyki biznesowej w Polsce jest coraz bardziej zauważalny. Dzięki temu organizacja wyjazdów łączących w sobie cele zawodowe i wypoczynek nie musi być trudna, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na skorzystanie ze wsparcia profesjonalistów, którzy pomogą załatwić wiele formalności, takich jak np.bilety lotnicze dla firm, ubezpieczenie uczestników całego przedsięwzięcia, planowanie harmonogramu, czy rezerwacja hoteli dla firm.

Co wyróżnia turystykę biznesową?

Jakie są najważniejsze cechy turystyki biznesowej i co odróżnia ją od tradycyjnych podróży służbowych? Przede wszystkim tego rodzaju podróże bardzo często przybierają formę wyjazdów grupowych, które odbiegają od standardowego modelu delegacji, gdzie pracownicy podróżują indywidualnie.
W przypadku turystyki biznesowej istnieje większa swoboda i możliwość wyboru miejsca, w którym będą odbywały się spotkanie służbowe. Dotyczy to zarówno destynacji, jak i lokalizacji już na miejscu. Pracownicy nie są ograniczeni do tradycyjnych sal konferencyjnych czy biur. Negocjacje, konsultacje, czy rozmowy mogą być zorganizowane w hotelach, restauracjach, centrach konferencyjnych, a nawet bardziej nietypowych miejscach, które pasują do charakteru spotkania lub branży.
Turystyka biznesowa w Polsce, ale i na świecie umożliwia nie tylko nawiązywanie i budowanie relacji biznesowych, ale także wymianę doświadczeń między uczestnikami w sprzyjających warunkach. Mogą to być wieczorne kolacje, przyjęcia lub spotkania networkingowe, służące integracji i wzmacnianiu więzi, które będą procentować w przyszłości.
Co więcej, ważną część programu turystyki biznesowej stanowią wydarzenia kulturalne i rozrywkowe. Mogą to być wizyty w muzeach, galeriach sztuki, teatrach lub udział w lokalnych festiwalach, czy wydarzeniach. Pozwalają one uczestnikom zgłębić lokalną kulturę, historię i sztukę, stanowiąc przy tym cenne źródło inspiracji i nowych perspektyw.
Nie można oczywiście zapominać o czasie wolnym, który uczestnicy podróży mogą spędzić w dowolny sposób. Odwiedzanie malowniczych miejsc, poznawanie turystycznych atrakcji, czy zwiedzanie zabytków w okolicy miejsca spotkań biznesowych – wszystko to pozwala na odrobinę relaksu, która zwiększa produktywność, motywację i pozytywne nastawienie do pracy.

Turystyka biznesowa – przykłady

Najpopularniejsze rodzaje turystyki biznesowej to połączone z rekreacyjną i wypoczynkową formą spędzania czasu aktywności takie jak:

  • grupowe spotkania biznesowe (np. seminaria),
  • kursy, szkolenia, praktyki edukacyjne,
  • targi, w tym wystawy, czy pokazy branżowe,
  • kongresy i różnego rodzaju konferencje,
  • wydarzenia o charakterze korporacyjnym i motywacyjnym,
  • imprezy integracyjne.


Turystyka biznesowa – sposób na połączenie rozwoju i odpoczynku

Zatem co to turystyka biznesowa i jakie korzyści może przynieść firmie? To przede wszystkim forma podróżowania, która łączy w sobie aspekty zawodowe i prywatne. Dostęp do podstawowych usług turystycznych jest zapewniany dla wszystkich pracowników, a wyjazd staje się doskonałą okazją do integracji i odpoczynku, w tym spotkań towarzyskich, zwiedzania i chwili wytchnienia od codziennych obowiązków.
Podczas organizacji podróży biznesowych, program spotkań obejmuje również różnorodne atrakcje dla uczestników, które mają na celu urozmaicenie ich doświadczeń i poszerzanie horyzontów. Oprócz spotkań biznesowych uwzględnia się również elementy towarzyskie, kulturalne oraz wycieczki krajoznawcze. Choć tego rodzaju rozrywki nie stanowią głównego celu podróży biznesowej, są ważnym dodatkiem, który często wpływa na wybór miejsca docelowego.
Biuro podróży dla firm, Polish Travel Quo Vadis oferuje profesjonalną pomoc w kompleksowej organizacji podróży służbowych w ramach turystyki biznesowej. Oferujemy m.in. takie usługi jak: rezerwacja noclegów, bilety kolejowe dla firm, bilety samolotowe (w tym również grupowe bilety lotnicze.), a nawet ubezpieczenie podróży służbowej.. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.






Podróże służbowe dla firm


Biuro podróży Polish Travel Quo Vadis w Warszawie oferuje kompleksową obsługę podróży służbowych dla firm.
W tym rezerwacje hoteli, bilety lotnicze, ubezpieczenia podróży, wynajem samochodów.
Jesteśmy biurem podróży z siedzibą w centrum Warszawy, posiadamy licencję akredytowanego agenta IATA,
sprzedajemy bilety lotnicze wszystkich linii lotniczych zarówno IATA jak i tanich przewoźników.
Rezerwujemy hotele w Polsce oraz za granicą. Organizujemy imprezy typu MICE – meetings, incentives, conferencess, events.
Organizujemy wyjazdy grupowe, wyjazdy dla firm, spotkania firmowe, szkolenia, wyjazdy na targi i konferencje, organizujemy wyjazdy na misje gospodarcze.
Zapraszamy.


Zapytaj o ofertę